Лига на шампиони

Клоп: Резервирајте хотел, и следната сезона ќе играме во финалето

Јирген Клоп е уверен дека Ливерпул и во следната сезона ќе се пласира во финалето од Лигата на шампионите, тој е задоволен од својот тим и покрај поразот од Реал Мадрид.

Ливерпул не успеа да му се одмазди на Реал Мадрид, црвените повторно загубија од кралскиот клуб во финале од Лигата на шампионите.

„Не е лошо да се пласирате во финале, и тоа е некој вид на успех иако не е успехот кој го сакате“, вели Клоп.

„Имам силно чувство дека ќе се пласираме повторно. Момците се навистина конкурентни и се една неверојатна група, следната сезона повторно ќе се пласираме. Каде е финалето следната сезона? Истанбул? Резервирајте хотел!“.

„Расположението во соблекувалната прави да се чувствувате дека ова не била добра сезона за нас“.

„Одигравме добар, не перфектен натпревар. Не можеме да одиграме перфектен меч со таква поставеност на противникот, формација со која се бранеа длабоко и играа на контра напади и долги топки. Имавме многу шутеви, но не беа чисти, само трипати го принудивме Куртоа да интервенира со одлични одбрани“.

Ливерпул и покрај поразот ќе прави парада во градот да ги прослави трофеите од Карабао купот и ФА Купот.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе