Баерн Минхен

Клоп притиснал, Ливерпул ќе го купи Тиаго Алкантара

Трансферот на Тиаго Алкантара од Баерн Минхен во Ливерпул е пред реализација, црвените ќе ја платат сумата која ја бараат Баварците. 

Новинарот на „Скај Спортс“, Фабрицио Романо тврди дека Ливерпул и Баерн Минехн се многу блиску до договор за трансфер на Тиаго Алкантара.
 
Баерн Минхен бара 30 милиони евра и нема намера да направи отстапка. Ливерпул ќе ја плати таа сума откако Јирген Клоп го притиснал раководството да му го донесат Алкантара.
 
Алкантара веќе ги има договорено личните услови со Ливерпул.
 
Претходно се веруваше дека ангажманот на Алкантара ќе зависи од иднината на Вајналдум кој се поврзуваше со Барселона. 
 
Како и да е, Ливерпул одлучи да го ангажира Тиаго без разлика на ситуацијата со Вајналдум кој влезе во последната година од договорот.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе