Германецот со интересен одговор

Клоп по победата над Порто беше запрашан како ќе го сопре Меси: Му благодарам на Бог што...

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека никој до сега не нашол лек за Лео Меси, но додава дека тие ќе се обидат да ја соправат првата ѕвезда на Барселона.

„Црвените“ закажаа пресметка со Барселона откако синоќа го добија и реваншот со Порто, на Драгао, Ливерпул забелжа нова победа од 1-4.

Па по крајот на мечот, Јирген Клоп доби неколку прашања за дуелот со „каталонците“ и дали има план како да го сопре Лео Меси.

„Ова ќе биде мојата прва вистинска пресметка со Барселона, па со нетрпение ја очекувам“ – вели Германецот.

„Му благодарам на Бог што вечерва не треба да мислам на тоа како да го сопрам Лео Меси. За среќа имаме две недели да се подготвиме. Никој до сега не нашол лек за него, но ќе се обидеме“.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе