Уругваецот ги остави соиграчите не цедило

Клоп испрати порака до Нуњез по црвениот картон против Кристал Палас

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека Дарвин Нуњез бил провоциран цел натпревар но напаѓачот не смеал да реагира на начинот на кој реагираше и најави дека ќе разговара со Уругваецот.

Ливерпул ремизираше и на вториот натпревар од новата сезона во Премиерлигата, вечерва „црвените“ одиграа 1-1 против Кристал Палас.

По десетина минути игра во второто полувреме, работата им стана значително потешка откако Дарвин Нуњез со глава удри противнички играч и доби директен црвен картон.

„Добро го започнавме второто полувреме но потоа се случи тој пех, црвениот картон беше чист како солза. Дарвин беше провоциран цел натпревар, но не смее така да се однесува“ – вели Јирген Клоп.

„Знае дека ги остави играчите на цедило, ќе разговарам со него. Знам дека постојано е мета на противниците, но не треба да реагира на таков начин“.

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе