НБА

Клиперси го победија Денвер и го заверија второто место (ВИДЕО)

Лос Анџелес Клиперс беа подобри од Денвер со 124:111 и на меч пред крајот на регуларниот дел го заверија второто место во западната конференција. 

Мечот беше неизвесен, двете екипи се менуваа во водство, на почетокот на последниот период Денвер имаше три поени предност, но финишот на Клиперси беше многу подобар и на крајот заслужено дојдоа до триумф од 13 поени разлика.
 
Пол Џорџ со 27 поени беше најдобар во составот на Клиперс, Ленард постигна еден поен помалку. Кај Денвер најефикасен беше Грант со 25 поени, Јокиќ реализираше 17, а имаше и 13 асистенции.
 
 
Резултати:
 
Хјустон - Индијана 104:108
Филаделфија - Торонто 121:125
Оклахома - Мајами 116:115
Денвер - ЛА Клиперс 111:124

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе