„Црвените“ нема да му прават многу проблеми на стратегот

Kлаузула во договорот му овозможува на Клоп да го напушти Ливерпул под еден услов

Медиумите од „островото" пишуваат за клаузула во новиот договор на Јирген Клоп со која стратегот лесно ќе може да замине од Енфилд, услов е да добие понуда за враќање во Германија.

На средината од декември, Јирген Клоп ја продолжи верноста кон Ливерпул и стави потпис на договор со трајност до 2024 година. Но Индипендент пишува дека стратегот може и порана до го напушти Енфилд.

Наводно во неговиот договор има клаузула според која „црвените“ нема да му прават многу проблеми и ќе му дозволи лесно да замине. Услов за ова е Јирген Клоп да добие понуда за враќање во Германија.

Во минатото често се споменуваше дека тој е желба на Баерн Минхен, а како опција се посочува и кормилото на репрезентацијата на Германија.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе