Ќе стане најплатен фудбалер во светот

Кинезите не штедат за да потпишат со Бејл, му нудат еден милион евра неделно!

Герет Бејл има неверојатна понуда за да ја продолжи кариерата на Далечниот Исток, од Џиангсу Сунинг добил предлог вреден преку 50 милиони годишно или еден милион евра неделно.

Името на Герет Бејл е актуелно изминативе денови откако играчот не доби повик за пријателскиот дуел против Баерн со образложение дека се преговара за негов трансфер.

Зинедин Зидан изрази надеж дека ќе се случи нешто во следните 24 или 48 часа, а медиумите шпекулираа за негова преселба во Кина или спектакуларна трампа со Нејмар.

Се верува дека два клуба од Далечниот Исток го примамуваат Герет Бејл со куп пари, а според новинарот Баи Гуохуа, наводно веќе е постигнат договор помеѓу играчот и Џиангсу Сунинг.

Тој вели дека Велшанецот прифатил плата од еден милион евра неделно, што би значело 52 милиони евра годишно и можност да стане најплатен фудбалер во светот.

Клубот е во сопственост на компанијата Сунинг, една од најмоќните во Кина, која исто така поседува 70% од акциите во Интер.

Дека се работи на нешто говори и фактот дека Џиангсу Сунинг на својот Инстаграм профил почна да го следи Герет Бејл.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе