Бундеслига

Кимих со прекрасен гол од 30 метри во 90. минута го спаси Баерн од пораз (ВИДЕО)

Баерн Минхен во последните моменти од натпреварот се спасуваше од пораз на свој терен против Келн, натпреварот заврши 1-1. 

Второ реми за Баерн Минхен по ред оваа сезона, овојпат киксот е поголем бидејќи играа на домашен терен со тим кој е на средина од табелата.
 
Бламажата ќе беше поголема доколку Кимих не го спасеше гигантот од пораз со еден индивидуален потег.
 
Келн поведе со гол на Шкири уште во четвртата минута од натпреварот.
 
Во 90. минута вистинска бомба од далечина на Кимих заврши во мрежата на гостите за конечни 1-1.
 

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе