Ѕвездата на ПСЖ во непријатна ситуација

Килијан Мбапе тестиран за коронавирус, се чекаат резултатите!

Ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе бил подложен на тест за коронавирус се чекаат резултатите, но се верува дека не е заразен. 

„Л'Екип“ објави дека Килијан Мбапе бил тестиран дали има коронавирус откако веќе два дена не тренира поради инфекција на грлото и треска.
 
Резултатите од тестирањето се очекуваат во текот на ноќта или утре изутрина, но привичните прогнози се дека тестот ќе биде негативен на коронавирус.
 
ПСЖ се надева дека ќе може да смета на Мбапе за утрешниот меч со Борусија Дортмунд.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе