Францускиот клуб потврди

Килијан Мбапе потпиша нов договор со ПСЖ (ВИДЕО)

ПСЖ и официјално објави дека потпиша нов договор со Килијан Мбапе со важност до 2025 година. 

Пред почетокот на мечот од последното коло меѓу ПСЖ и Мец, стигна и официјалната потврда дека Мбапе стави потпис на нов договор со францускиот клуб.
 
„Ова е мојот дом, мојот град како и секогаш што велев. Јас ќе продолжам во ПСЖ за да освојуваме титули заедно“, вели Мбапе.
 
„Навистина сум среќен што ќе ја продолжам авантурата тука во ПСЖ. Што ќе останам во Париз, во мојот град“.
 
„Се надевам дека ќе продолжам да го правам тоа што преферирам да го правам со сите вас... да освојуваме титули заедно! Ви благодарам многу“.
 
Претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи вели дека е горд што успеал да го задржи Мбапе.
 
„Горд сум што можам да ја споделам оваа прекрасна вест. Килијан Мбапе потпиша до јуни 2025 година со ПСЖ“, соопшти Ал Келаифи.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе