Серија А

Киксовите на Милан го вратија Интер во пол-позиција за Скудетото: Распоредот до крајот на сезоната

Трката за Скудетото е исклучително интересна, Милан, Интер и Наполи водат мртва трка, зад нив е Јувентус со минмални шанси.

Милан врза две нерешни средби, најпрво со Болоња, а синоќа и со Торино, па сега Интер повторно сам си ја крои судбината за одбрана на титулата.

Милан е прв на табелата со 68 бодови, но Интер има натпревар помалку, заостанатиот меч со Болоња, нероазурите исто како и Наполи имаат по 66 бодови, четврти е Јувентус со 62.

Милан, Наполи и Јувентус имаа уште по шест натпревари до крајот на сезоната, Интер има седум. Да го видиме распоредот:

 

Милан

Милан - Џенова

Лацио - Милан

Милан - Фиорентина

Верона - Милан

Милан - Аталанта

Сасуоло - Милан

 

Интер

Специја - Интер

Интер - Рома

Болоња - Интер

Удинезе - Интер

Интер - Емполи

Каљари - Интер

Интер - Сампдорија

 

Наполи

Наполи - Рома

Емполи - Наполи

Наполи - Сасуоло

Торино - Наполи

Наполи - Џенова

Специја - Наполи

 

Јувентус

Јувентус - Болоња

Сасуоло - Јувентус

Јувентус - Венеција

Џенова - Јувентус

Јувентус - Лацио

Фиорентина - Јувентус

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе