Премиерлига

Кикс на Арсенал, Ливерпул победи кај Кристал Палас (ВИДЕО)

Арсенал не успеа да го победи Барнли на свој терен, мечот заврши без голови, Ливерпул со 3-1 славеше на гостувањето кај Кристал Палас. 

И покрај отсуството на неколку фудбалери, Арсенал беше голем фаворит против Барнли кој е на последното место на табелата во Премиерлигата, но топчиите не победија. Натпреварот заврши 0-0.
 
За разлика од Арсенал, Ливерпул дојде до трите бодови од својот дуел, црвените на Јирген Клоп славеа со 3-1 на гостувањето кај Кристал Палас.
 
Со голови на Ван Дајк и Челбрлејн во првото полувреме, Ливерпул дојде до водство од 2-0.
 
По десет минути игра во вториот дел Кристал Палас даде гол преку Едуард и се врати во игра, но до крајот Ливерпул постигна уште еден гол, Фабињо погоди од пенал за конечни 3-1.
 
Лестер и Брајтон одиграа нерешно 1-1. Домаќините имаа водство со гол на Дака во 46. минута, изедначи Велбек на осум минути пред крајот.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе