Иако во Реал Мадрид немаа најдобар однос

Касиљас: Мурињо беше еден од првите кои ми се јавија и прашаа како сум

Жозе Мурињо и Икер Касиљас немаа најдобар однос во Реал Мадрид, Португалецот беше причината поради која славниот голман го напушти кралскиот клуб, но се чини дека нивниот однос и не бил толку лош колку што се претставува. 

Мурињо и Касиљас имаа недоразбирања додека беа двајцата во Реал Мадрид. Но Португалецот бил еден од првите луѓе кои го исконтактирал Касиљас кога тој имаше срцев удар.
 
„Многу луѓе не знаат но Жозе Мурињо беше еден од првите тројца кој ме контактираа за да дознаат каква е мојата состојба“, изјави Касиљас за „ЕСПН“.
 

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе