Тренерот ги доби играчите кои ги побара летоска

Касано му прави притисок на Конте: Ќе биде катастрофа за Интер ако Милан со вложени 1,5 милиони стигне до Скудетото

Антонио Касано испрати порака до Антонио Конте, вели дека стратегот мора да ја испорача титулата во Серија А и додава дека ќе биде катастрофа доколку Милан стигне до Скудетото.

Милан и Интер се обидуваат да ја прекинат доминацијата на Јувентус во Серија А, „росонерите“ во моментов се лидери на табелата а „нероаѕурите“ се втори со два бода помалку.

Во разговор со Кристијан Виери во емисијата Бобо ТВ на Твич, Антонио Касано вели дека Антонио Конте мора да ја испорача титулата.

„Клубот ги донесе играчите кои ги побара Антонио Конте, па тој е обврзан да донесе успех. Интер беше елиминиран од Лигата на шампиони, па замислите колку голем неуспех ќе биде доколку не го освојат Скудетото“ – вели Антонио Касано.

„Милан потроши 1,5 милиони евра за да го изгради тимот и имаат неверојатна сезона. Доколку „росонерите“ стигнат до титулата, тоа ќе биде катастрофа за Интер“.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе