Ла Лига

Карвахал и Бејл се погрижија Реал со победа да ја стартува сезоната во Ла Лига (ВИДЕО)

„Кралевите" запишаа три бода од воведното коло во Ла Лига откако вечерва пред своите фанови триумфираа над Хетафе со 2-0 со головите на Карвахал и Бејл.

Реал Мадрид ја загуби пресметката со Атлетико Мадрид во Суперкупот на Европа, но „Кралевите“ немаа многу проблеми на стартот од новата сезона во домашното првенство.

Вечерва на Сантијаго Бернабеу, избраниците на Хулен Лопетеги рутински триумфираа со 2-0 над Хетафе.

Карвахал го отвори резултатот во 20. минута, а Бејл на стартот од вториот дел ги осигура трите бода.

Институциите пристапуваат кон барањата на информации од јавен карактер со одреден сомнеж.

повеќе

Во услови на партиска деполаризација на граѓаните, политичките елити во Македонија треба да пристапат кон помирување и ненасилно решавање на сите меѓусебни конфликти, за земјата да не се врати на патот на поделба.

повеќе

Помина веќе еден месец од објавувањето на документите на Викиликс на кои сите прочитавме дека Никола Димитров бил „заштитен извор на информации“ на САД. Засега, од обвинителството нема никаков одговор.

повеќе