Лига на шампиони

Карло Анчелоти стана тренерот со најмногу трофеи во Лигата на шампионите

Денешната победа во Лигата на шампионите го лансираше Карло Анчелоти на врвот кога се во прашање трофеите во најважното клупско натпреварување. 

Анчелоти стана првиот тренер кој четирипати ја освојувал Лигата на шампионите.
 
Претходно двапати беше шампион со Милан, во 2002/03 и 2006/07, и со Реал Мадрид во 2013/14 и денеска.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе