Ла Лига

Карим Бензема му донесе три нови бода на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Еден гол беше доволен за Реал Мадрид да ги освои трите бода од дуелот со Атлетик Билбао, кралскиот клуб победи со 1-0, со погодок на Карим Бензема. 

Реал Мадрид тргна офанзивно и по неколку шанси успеа да даде гол преку Бензема во 40. минута од натпреварот.
 
Во продолжението Атлетик Билбао имаше повеќе убави шанси за гол, но не успеа да ја затресе мрежата на Куртоа.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе