Смета дека Аталанта била оштетена против Реал Мадрид

Капело: И Зидан беше изненаден од црвениот картон, видовте ли како се насмевна?

Фабио Капело смета дека Аталанта била оштетена против Реал Мадрид и додава дека и самиот Зинедин Зидан се чудел на црвениот картон.

Реал Мадрид синоќа си замина од Бергамо со триумф од 0-1, но натпреварот помина во сенка на инцидентот кој го реши текот на мечот, односно црвениот картон кој го заработи Фројлер.

Многумина сметаат дека фудбалерот на Аталанта не требал да биде исклучен, а слично размислување има и Фабио Капело.

„Разочаран сум, тој не беше последен човек а и Менди одеше на страна, не кон голот. Доволен беше жолт картон. Необјасниво е како судијата се реши за црвен, го уништи натпреварот. И на Зидан не му се веруваше. Дали видовте како се насмевна? Аталанта немаше среќа, но ги чека реванш во Мадрид и се може да се случи. Доволно е да постигнат еден гол и да не примат“ - вели Фабио Капело.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе