СП 2022

Канада првпат по 36 години ќе игра на Светско првенство

Канада синоќа го завери пласманот на Светското првенство во Катар, последен пат на Мундијал настапувале во 1986 во Мексико. 

Канада во голем стил, со победа од 4-0 над Јамајка го завери пласманот на Светското првенство во Катар.
 
На коло пред крајот Канада го освои првото место во квалификациската група пред селекциите на САД и Мексико кои исто така обезбедуваат пласман на Светското првенство. Костарика како четврта ќе игра бараж дуел.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе