Баерн Минхен

Кан за Левандовски: Не сме луди да продадеме напаѓач кој дава по 30-40 голови секоја сезона

Директорот на Баерн Минхен, Оливер Кан ја отфрли можноста Роберт Левандовски да биде продаден во летниот преоден рок.

Актуелниот договор на Левандовски со Баерн Минхен истекува во јуни 2023 година. Гласни се шпекулациите дека тој сака да си оди и има контакт со Барселона.

Но во германскиот гигант немаат намера да се откажат од Левандовски, Кан вели дека напаѓачот ќе биде таму и следната сезона.

„Дефинитивно ќе го имаме Роберт и следната сезона со нас“, вели Кан.

„Не сме луди да разговараме за трансфер на играч кој постигнува по 30-40 голови секоја сезона“.

„Имаме договор со Роберто до јуни 2023 и преговараме за нов“.

Информациите од Германија велат дека Левандовски сака договор до 2025 година, во спротивно ќе побара да си оди од Баерн Минхен.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе