Напаѓачот нема лесно да замине од Минхен

Кан му испрати порака на Левандовски: Никој не е поголем од Баерн... ќе си ја одработиш последната година

Генералниот извршен директор на Баерн Минхен, Оливер Кан вели дека Роберт Левандовски ќе ја одработи последната година од договорот и порача дека никој не е поголем од клубот.

По ремито против Волфзбург во саботата, Роберт Левандовски изјави дека веројатно тоа е неговиот последен натпревар во дресот на Баерн Минхен.

Напаѓачот веднаш доби одговор од претседателот на Баерн Минхен, кој изјави дека Полјакот е под договор до 2023, па и следната сезона ќе настапува на „Алианц Арена“.

Со слична изјава излезе и генералниот извршен директор, Оливер Кан.

„Му понудивме продолжување на договорот, тој го одби предлогот и тоа е негово право. Но факт е дека тој има договор и ќе го одработи во целост. Доста веќе!“ - рече поранешниот голман.

„Прилично сме јасни и конзистентни по ова прашање. Така се работи тука во Баерн Минхен. Ниту еден играч не е поголем од клубот и не е над клубот“.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе