Камерите ги фатија Пандев и Буфон како разговараат и се смеат (ВИДЕО)

Ветераните на Јувентус и Џенова, Џиџи Буфон и Горан Пандев водеа некаков разговор што изнуди насмевки кај двајцата. 

Јувентус ја победи Џенова со 3-1. Буфон остана на клупата, а Пандев беше стартер и одигра 63 минути.
 
Буфон и Пандев никогаш не играле заедно, нашиот фудбалер му дал неколку гола на легендарниот голман, но според моментот што го уловија камерите се гледа дека двајцата имаат голема почит еден кон друг и имаат што да си кажат.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе