Серија А

Калулу неочекувано е херојот на Милан, погоди прекрасно и ги однесе „росонерите“ на +5 (ВИДЕО)

Милан со минимални 1-0 славеше над Емполи, Калулу е херојот откако погоди прекрасно од врвот на шеснаесетникот и ги однесе „росонерите" на +5.

Избраниците на Пиоли ги ставија Интер и Наполи под додатен притисок откако вечерва стигнаа до минимална победа над Емполи и отворија пет бода предност на врвот на табелата.

Клучниот момент на мечот се случи во 19. минута, Калулу покажа дека не треба сила туку може и со мозок, начека една топка на врвот од шеснаесетникот и итро пласираше за 1-0.

Гостите се обидоа да му ги замрсат плановите на фаворитот, имаа добри прилики во второто полувреме но Мајк Мењан со одлични интервенции не дозволи да биде совладан.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе