Лига на шампиони

Каков гол на Оздоев, Челси шокиран во 94. минута, Јувентус го освои првото место (ВИДЕО)

Зенит се избори за бод против Челси, Оздоев во 94. минута го шокираше фаворитот и му ги помати сметките пред ждрепката за осминафинале, првото место во групата му припадна на Јувентус.

Челси по потешкиот пат ќе се обиде да ја одбрани титулата во Лигата на шампионите, избраниците на Тухел вечерва кикснаа на гостувањето кај Зенит па нема да бидат помеѓу носителите во ждрепката за осминафинале.

„Сините“ одлично го отворија натпреварот, поведоа во 2. минута со голот на Вернер.

Но пред крајот на првиот дел, Зенит го сврте резултатот во своја корист. Клаудињо изедначи на 1-1, за Азмун во 41. минута да погоди за 2-1.

Во продолжението од мечот следеше нов пресврт, Лукаку изедначи на 2-2 во 62. минута за Вернер во 85. минута да донесе 2-3.

Сепак, длабоко во судиското надополнување, Оздоев постигна прекрасен гол, од врвот на шеснаесетникот закачи полуволеј и биеше неодбранливо под пречката.

На овој гол особено се израдуваа во Торино, каде Јувентус со 1-0 ги совлада Малме, „старата дама“ го освои првото место, и може да се надева на полесен ривал во следната рунда.

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе