Јувентус

Како Роналдо реагира на груб, а како на нежен навивач (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо се најде во непријатна ситуација по натпреварот меѓу Баер Леверкузен и Јувентус откако навивач го „нападна“ за селфи. 

По натпреварот навивач влезе во теренот и на груб начин се обиде да се слика со Кристијано Роналдо. Португалецот збесна и видно се вознемири. Обидот на грубиот навивач да направи селфи беше неуспешен.
 
 
Претходно во текот на мечот на терен влезе друг навивач кој имаше далеку понежна реакција па успеа да изнуди прегратка од Роналдо.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе