Јувентус

Како Роналдо реагира на груб, а како на нежен навивач (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо се најде во непријатна ситуација по натпреварот меѓу Баер Леверкузен и Јувентус откако навивач го „нападна“ за селфи. 

По натпреварот навивач влезе во теренот и на груб начин се обиде да се слика со Кристијано Роналдо. Португалецот збесна и видно се вознемири. Обидот на грубиот навивач да направи селфи беше неуспешен.
 
 
Претходно во текот на мечот на терен влезе друг навивач кој имаше далеку понежна реакција па успеа да изнуди прегратка од Роналдо.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе