Бразилецот беше во свечената ложа на „Паркот на принцовите“

Како реагираше Роналдињо по ладнокрвната „паненка“ на Меси за победа на ПСЖ (ВИДЕО)

Бразилската легенда Роналдињо синоќа беше во свечената ложа на „Паркот на принцовите" и имаше интересна реакција кога Лео Меси ладнокрвно со „паненка" погоди за пресврт и водство на ПСЖ од 3-2.

ПСЖ синоќа успеа да се врати од гол негатива и да слави со 3-2 против РБ Лајпциг во 3. коло од Лигата на шампиони. Погодокот за победа беше дело на Лео Меси, Аргентинецот ладнокрвно погоди со „паненка“ од белата точка.

Бразилската легенда Роналдињо беше во севечената ложа и имаше интересна реакција на потегот на Лео Меси.

Пред почетокот на натпреварот, двајцата исто така имаа пријателска прегратка и краток разговор покрај аут линијата.

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе