Радост за нов пласман на Европско првенство

Како Полјаците во соблекувалната ја славеа победата над Македонија (ВИДЕО)

Полска синоќа ја победи Македонија со 2-0 и го завери пласманот на Европското првенство следната година. 

Полска на две кола пред крајот го завери пласманот на Европското првенство, а по мечот со Македонија фудбалерите го славеа големиот успех во соблекувалната.
 
Медиа тимот на УЕФА со видео ја покажа атмосферата во соблекувалната на Полска.

Излегува дека само Македонците на овој свет се должни пред сè да се грижат за правата на сите други луѓе и на крајот да размислуваат (но само да размислуваат) за себе.

повеќе

Интернационалистички, универзалистички и солидарен пристап е единствениот начин да се надмине еколошката и климатска криза, во регионот и пошироко.

повеќе

Мора да се пристапи кон воведување нови мерки за поголема контрола на лицата кои поседуваат нелегални пари.

повеќе