Сите заедно го гледаа мечот меѓу Челси и Манчестер Сити

Како играчите на Ливерпул ја дочекаа шампионската титула (ВИДЕО)

Играчите на Ливерпул заеднички го следеа мечот меѓу Челси и Манчестер Сити, а по последниот свиреж на судијата големото славје можеше да почне. 

Ситуацијата на табелата беше таква да фудбалерите на Ливерпул не бидат на фудбалски терен кога и теоретски ќе ја заверат титулата. Тие се собраа и заедно го гледаа мечот меу Челси и Сити. Кога судијата свирна крај емоциите не можеа да се задржат.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе