Ла Лига

Кадиз се распадна по драмата на трибините, убедлива победа на Барселона (ВИДЕО)

Барселона славеше со 0-4 на гостувањето кај Кадиз, победата ќе остане во сенка на драмата која се случуваше на трибините, навивач доживеа срцев удар и докторите се бореа за неговиот живот.

Барселона со три бода си замина од „Нуево Мирандиља“ во натпревар на кој имаше драма на трибините, навивач доживеа срцев удар и докторите се бореа за неговиот живот.

Откако мрежите мируваа во првото полувреме, Френки де Јонг го отвори резултатот во 55. минута, Холанѓанецот начека една одбиена топка и реализираше за 0-1.

Десет минути подоцна, Левандовски искористи една мешаница и погоди за 0-2.

Во 81. минута, натпреварот беше прекинат поради интервенција на лекарските екипи на трибините, играчите беа испратени во соблекувална и натпреварот продолжи во 21:05 часот.

По драмата на трибините, Кадиз се распадна, па до крајот Барса погоди уште два пати.

Ансу Фати рутински заврши по асистенција на Левандовски за 0-3, за во судиското надополнување, Дембеле да погоди од врвoт на шеснаесетникот за 0-4.

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе