Веројатно ќе го пропушти стартот на сезоната

Јувентус потврди, Маурицио Сари има пневмонија

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари има пневмонија, веројатно ќе го пропушти стартот на сезоната во Серија А. 

Јувентус информираше дека Маурицио Сари има пневмонија за која е потребна специфична терапија поради што стратегот извесен период нема да биде на тренинзите.
 
Веројатно тој ќе го пропушти и првиот натпревар на Јувентус во Серија А, дуелот против Парма на гостински терен.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе