Најавите на италијанските медиуми се остварија

Јувентус потврди, Андреа Пирло е новиот тренер

Најавите на италијанските медиуми се потврдени, Јувентус и официјално го назначи Андреа Пирло за нов тренер на првиот тим. 

Легендарниот Андреа Пирло за прво тренерско искуство ќе го има никој друг туку Јувентус. Клубот од Торино вечерва објави дека тој е наследникот на Сари.
 
Андреа Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус. Тој денеска потпиша двегодишен договор со траење до 30 јуни 2022 година“, стои во дел од соопштението на Јувентус.
 
Пирло пред една недела беше назначен за тренер на Јувентус У23 кој настапува во Серија Ц, но денеска е прекомандуван во тренер на првиот тим.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе