Шпански „АС“ тврди

Јувентус оваа недела ќе преговара со Бенфика за Жоао Феликс, позната е и следната дестинација на Дибала?

Според шпанскиот весник „АС“, Јувентус и Бенфика ќе се сретнат на состанок, а главна тема ќе биде младата ѕвезда на португалскиот клуб, Жоао Феликс. 

Јувентус сака да ја искористи желбата на Жоао Феликс да игра покрај неговиот сонародник Кристијано Роналдо и да го договори неговиот трансфер.
 
Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи ќе има состанок со Бенфика, но и средба со агентот на Феликс, Жорж Мендеш кој е агент и на Кристијано Роналдо.
 
Паратичи и Мендеш ова лето веќе соработуваа за договорите на Роналдо и Кансело, нивниот однос е одличен, но сумата која ја бара Бенфика е висока.
 
Се верува дека Бенфика го проценува својот голем талент на 120 милиони евра, но Јувентус се надева дека ќе успее да го купи за помала сума.
 
Весникот „АС“ верува дека Дибала ќе биде продаден на Баерн Минхен, а сумата која Јувентус ќе ја земе од германскиот клуб ќе го покрие најголемиот дел од трансферот на Жоао Феликс.
 

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе