„Старата дама“ составила листа со желби

Јувентус мерка двајца напаѓачи од Премиерлигата како замена за Роналдо

„Старата дама" има составено листа со желби во случај Кристијано Роналдо да замине од Торино, Габриел Жесус или Антoни Марсејл ќе треба да го заменат Португалецот.

Раководството на Јувентус во неколку наврати порача дека Кристијано Роналдо ќе остане, но никако да престанат гласините за заминување на ЦР7 од Торино. 

Според пишувањата на Тутоспорт, Кристијано Роналдо ќе биде продаден доколку пристигна понуда вредна околу 25 милиони евра, „старата дама“ исто така има одредено и по кои играчи ќе тргне за да ја надополни празинината во тимот. 

Јувентус мерка двајца напаѓачи од Премиерлигата, на листата со желби се Габриел Жесус од Манчестер Сити и Антони Марсијал од Манчестер јунајтед.

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе