Серија А

Јувентус лесно ја победи Џенова, нов пораз за Шевченко и Пандев (ВИДЕО)

Јувентус рутински со 2-0 славеше над Џенова, трет пораз во четири меча за Андриј Шевченко во Серија А. 

Јувентус можеше да слави и многу поубедлива победа, Сиригу имаше фантастична партија и спаси дебакл на Џенова.
 
Горан Пандев мечот го почна од клупата за резерви, во игра влезе во 58. минута од натпреварот.
 
Јувентус поведе во 9. минута со гол на Квадрадо директно од корнер.
 
По неколку идеални шанси кои беа пропуштени, конечно Дибала во 82. минута ја завери победата погодувајќи за 2-0.
 
За Андриј Шевченко ова е трет пораз во четвртиот меч како Џенова, еден натпревар одигра нерешено.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе