Серија А

Јувентус конечно победи некој, со пресврт до триумф над Специја (ВИДЕО)

Во петтото коло Јувентус ја забележа првата победа во Серија А оваа сезона откако со 3-2 ја совлада Специја. 

Јувентус добро го почна амечот, поведе во 28. минута со гол на Кин, но само пет минути подоцна Гиаси израмни на 1-1.
 
Течеше четвртата минута од второто полувреме, Антисте постигна гол за водство на Специја од 2-1, нов шокантен резултат за Јуве.
 
Но старата дама сепак успеа да се опорави, Киеза во 66. минута го изедначи резултатот на 2-2, а шест минути потоа погоди и Де Лихт за победа на Јувентус од 3-2.
 
Во овој термин се играше и мечот меѓу Салернитана и Верона кој заврши 2-2.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе