„Кориере дело Спорт“ тврди

Јувентус ќе го продаде Дибала ако добие добра понуда

Дибала беше прогласен за најдобар во Премиерлигата, но „Кориере дело Спорт“ тврди дека Јувентус може да го продаде ако до нив дојде добра понуда. 

26-годишниот Дибала имаше 11 голови и 11 асистенции во Серија А изминатата сезона и беше омилениот меѓу фановите на Јувентус.
 
Но, „Кориере дело Спорт“ тврди дека Јувентус ќе прифати понуда за Дибала ако таа е околу 100 милиони евра.
 
Премиерлигата е можната дестинација за Дибала доколку тој треба да си оди од Јувентус. Повторно може да се активира Манчестер јунајтед кој изгледа ја загуби шансата да го купи Санчо откако Дортмунд рече дека тој останува таму и следната сезона.
 
Сепак фановите на Јуве се надеваат дека ова се само обични шпекулации на весникот и Дибала и во наредните години ќе го носи црно-белиот дрес.
 

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе