Серија А

Јувентус ја совлада Болоња и ги искористи киксовите на Милан и Интер (ВИДЕО)

Јувентус со 2-0 ја совлада Болоња, со головите на Артур и Мекини „старата дама" освoи три бода и ја скрати предноста на Милан и Интер.

Избраниците на Пирлo ги искористија киксовите на Милан и Интер и се приближија до врвот откако со 2-0 ја совладаа Болоња.

Резултатот беше отворен по 15 минути игра, Артур биеше од далечина, топката погоди еден дефанзивец, го смени правецот и го измами голманот.

Јувентус потоа имаше неколку шанси за зголемување на предноста, но недостасуваше завршница. На спротивната страна, Шчесни се истакна со неколку одбрани, особено со интервенцијата кога спречи Квадрадо да си постигне атрактивен гол.

Дилемите беа решени во 71. минута, Мекини се снајде најдобро по еден корнер и со глава ја затресе мрежата за 2-0.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе