Серија А

Јувентус ја победи Џенова, Наполи подобар од Сампдорија (ВИДЕО)

Јувентус со 3-1 ја победа Џенова, Горан Пандев беше стартер на мечот, Наполи со 2-0 славеше на гостувањето кај Сампдорија, Елмас влезе само колку да се задржи време 

Горан Пандев одигра 63. минути во поразот на Џенова на гостувањето кај Јувентус кој немаше големи проблеми за да дојде до трите бода.
 
Со голови на Кулушевски и Мората, Јувентус дојде до предност од 2-0 по првото полувреме.
 
По четири минути игра во вториот дел Скамача намали на 2-1, а Мекени во 70. минута ги постави конечните 3-1.
 
Наполи со голови на Руиз и Осимен ја совлада Сампдорија со 2-0. Елиф Елмас во иггра беше ставен во 90. минута.
 
Лацио со погодок на Милинковиќ Савиќ во 92. минута победи со 1-0 кај Верона и ги освои трите бодови.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе