Серија А

Јувентус им се врати на победите, на „српски погон“ до триумф над Болоња (ВИДЕО)

Јувентус се радува на победа во Серија А по еден месец пауза, вечерва избраниците на Макс Алегри со 3-0 славеа против Болоња.

„Старата дама“ им се врати на победите, со головите на Костиќ, Влаховиќ и Милик стигна до триумф и три бода во пресметката со Болоња.

Костиќ во 24. минута го постигна својот деби гол во Серија А за водство од 1-0 а по еден час игра, Влаховиќ со глава ја затресе мрежата на гостите за 2-0.

Само две минути подоцна, Милик закачи страшен полуволеј од врвот на шеснаесетникот за конечени 3-0.

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе