Јувентус

Јувентус и официјално го потврди ангажманот на Арон Ремзи

Како што и се најавуваше, Арон Ремзи од следната сезона и дефнитивно ќе го носи дресот на Јувентус, италијанскиот шампион го потврди ангажманот на Велшанецот.

Денеска излегоа вестите дека Ремзи има пред договор со Јувентус и тој ќе биде најплатениот британски фудбалер во историјата со плата од над 400.000 фунти неделно.
 
Не помина многу време од таквите информации, Јувентус преку официјалниот сајт го потврди ангажманот на Ремзи.
 
„Јувентус може да соопшти дека Арон Ремзи и официјално ќе биде фудбалер на Јувентус од 1 јули 2019 година. Велшанецот ќе дојде од Арсенал на лето, тој стави потпис на четири годишен договор со италијанскиот шампион, според кој тука ќе биде до 2023 година“, стои во соопштението на Јувентус.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе