Лига на шампиони

Јувентус го победи Локомотив Москва со гол во судиското продолжение (ВИДЕО)

Даглас Коста со погодок во 93. минута му донесе победа од 2-1 на Јувентус на гостувањето кај Локомотив Москва, Баерн Минхен со 2-0 го совлада Олимпијакос. 

Јувентус освои три нови бода благодарение на погодок во судиското продолжение.
 
Италијанскиот шампион поведе уште во четвртата минута со гол на Ремзи кој само го потврди погодокот кој требаше да го даде Кристијано Роналдо.
 
Тогаш можеби се чинеше дека Јуве лесно ќе дојде до трите бода, но во 12. минута Локомотив изедначи преку Миранчук.
 
Долго време резултатот беше 1-1, и во 93. минута по една одлична акција Даглас Коста погоди за 2-1 и победа на Јувентус.
 
Баерн Минхен со 2-0 го победи Олимпијакос. Левандовски и Перишиќ постигнаа голови во второто полувреме.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе