Лига на шампиони

Јувентус го победи Локомотив Москва со гол во судиското продолжение (ВИДЕО)

Даглас Коста со погодок во 93. минута му донесе победа од 2-1 на Јувентус на гостувањето кај Локомотив Москва, Баерн Минхен со 2-0 го совлада Олимпијакос. 

Јувентус освои три нови бода благодарение на погодок во судиското продолжение.
 
Италијанскиот шампион поведе уште во четвртата минута со гол на Ремзи кој само го потврди погодокот кој требаше да го даде Кристијано Роналдо.
 
Тогаш можеби се чинеше дека Јуве лесно ќе дојде до трите бода, но во 12. минута Локомотив изедначи преку Миранчук.
 
Долго време резултатот беше 1-1, и во 93. минута по една одлична акција Даглас Коста погоди за 2-1 и победа на Јувентус.
 
Баерн Минхен со 2-0 го победи Олимпијакос. Левандовски и Перишиќ постигнаа голови во второто полувреме.

ЕУ, свесна за демократскиот дефицит на земјите од Западниот Балкан (но и останатите, претежно економски проблеми), како да тежнее кон формирање блиски, но и специфични односи со овој регион, без полноправно членство.

повеќе

Нарушени се човековите права и слободи, нема владеење на правото и правосудството, кои треба да бидат основа на процесот.

повеќе

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе