Серија А

Јувентус без Роналдо не е ист, кикс против Беневенто (ВИДЕО)

Јувентус одигра само 1-1 на гостувањето кај Беневенто, тоа е трет меч како го играат без Кристијано Роналдо против послаб противник и не успеваат да победат. 

Претходно Јувентус без Роналдо не успеа да ги победи Кротоне и Верона, а денеска киксна против Беневенто. 
 
Натпреварот почна добро за Јувентус, во 21. минута со гол на Мората поведоа со 1-0.
 
Тој резултат беше активен се до судиското продолжение од првиот дел кога Летиција го изедначи резултатот на 1-1.
 
Јувентус имаше уште цело полувреме да го врати водството и да ги освои трите бода, но не успеа. По крајот на мечот Мората заработи црвен картон поради неспортско однесување, приговор кон судијата па ќе го пропушти градското дерби против Торино.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе