Начелно се договориле

Јуве и Барса прават голема трампа: Пјаниќ, Де Шиљо и 25 милиони евра за Семедо

Според пишувањата на каталонскиот весник Спорт, Барселона и Јувентус начелно договориле трампа според која Нелсон Семедо ќе се пресели во Торино во замена за Миралем Пјаниќ, Матијас Де Шиљо и 25 милиони евра.

Со недели се шпекулира дека Миралем Пјаниќ се има договорено со Барселона, и останува „каталонците“ да пронајдат формула со Јувентус за условите под кои ќе се реализира трансферот.

„Старата дама“ го побара Артур Мело, но Бразилецот одби да замине од Камп Ноу.

Се чинеше дека преговорите се блокирани и дека Јувентус преговара за слична зделка со Челси (трампа на Пјаниќ за Жоржињо и Емерсон), но според пишувањата на Спорт, начелно е постигнат договор помеѓу двата клуба.

Каталонскиот весник пишува дека Барселона и Јувентус си подале рака за трансфер според кој десниот бек Нелсон Семедо ќе се пресели во Торино во замена за Миралем Пјаниќ и Матијас Де Шиљо а „старата дама“ плус ќе доплати и 25 милиони евра, пари кои клубот од Камп Ноу ќе ги стави во фондот наменет за услугите на Лаутаро Мартинез од Интер.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе