Тен Хаг не се откажува од својот сонародник

Јунајтед не може да му понуди ЛШ на Де Јонг па го убедува со многу пари, Холанѓанецот ќе стане најплатен

Медиумите од Англија пренесуваат дека Манчестер јунајтед му ветува на Френки де Јонг дека ќе стане најплатен фудбалер на Олд Трафорд доколку направи трансфер ова лето.

Се шпекулира дека новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг сака да го донесе својот сонародник Френки де Јонг како едно од првите засилување ова лето.

Проблем е тоа што Манчестер јунајтед не обезбеди настап во Лигата на шампиони и Холанѓанецот преферира да игра во најелитното европско натпреварување доколку реши да ја напушти Барселона.

Според Дејли Стар, „ѓаволите“ го примамуваат Френки де Јонг со многу пари и му ветуваат дека ќе стане најплатен фудбалер на Олд Трафорд доколку направи трансфер.

Весникот шпекулира со бројката од 395.000 фунти неделно, сума со која Френки де Јонг ќе има поголеми примања и од Кристијано Роналдо.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе