Лига Куп

Јунајтед и Сити со убедливи победи се пласираа во четвртфиналето од Лига Купот (ВИДЕО)

Манчестер Сити со 3-0 славеше на гостувањето кај Барнли, со истиот резултат Манчестер јунајтед го совлада Брајтон на негов терен, Евертон со 4-1 беше подобар од Вест Хем. 

Тимот на Пеп Гвардиола немаше проблеми да дојде до четвртфиналето во Лига Купот на Англија откако убедливо со 3-0 го совлада Барнли.
 
Рахим Стерлинг беше стрелец на два гола, еден постигна Торес.
 
Со 3-0 победи и Манчестер јунајтед кај Брајтон, натпреварот беше многу понеизвесен од нивниот дуел во Премиерлигата.
 
МекТоминеј, Мата и Погба беа стрелци на головите за Јунајтед.
 
Карло Анчелоти го извади првиот состав против Вест Хем и тоа му донесе убедлива победа од 4-1.
 
Калверт Луин постигна хет-трик, Ришарлисон беше стрелец на еден гол, Сондграс реализираше за Вест Хем.
 
Њукасл дури преку пенали го совлада четвртолигашот Њупорт, резултатот во регуларниот дел беше 1-1.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе