Лига Куп

Јунајтед и Сити со убедливи победи се пласираа во четвртфиналето од Лига Купот (ВИДЕО)

Манчестер Сити со 3-0 славеше на гостувањето кај Барнли, со истиот резултат Манчестер јунајтед го совлада Брајтон на негов терен, Евертон со 4-1 беше подобар од Вест Хем. 

Тимот на Пеп Гвардиола немаше проблеми да дојде до четвртфиналето во Лига Купот на Англија откако убедливо со 3-0 го совлада Барнли.
 
Рахим Стерлинг беше стрелец на два гола, еден постигна Торес.
 
Со 3-0 победи и Манчестер јунајтед кај Брајтон, натпреварот беше многу понеизвесен од нивниот дуел во Премиерлигата.
 
МекТоминеј, Мата и Погба беа стрелци на головите за Јунајтед.
 
Карло Анчелоти го извади првиот состав против Вест Хем и тоа му донесе убедлива победа од 4-1.
 
Калверт Луин постигна хет-трик, Ришарлисон беше стрелец на еден гол, Сондграс реализираше за Вест Хем.
 
Њукасл дури преку пенали го совлада четвртолигашот Њупорт, резултатот во регуларниот дел беше 1-1.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе