Нова глупост на напаѓачот

Јовиќ не смее да се појави на тренинг на Реал, на гости му дошол другар од Белград позитивен на коронавирус

Лука Јовиќ не смее да се појави на тренинг на Реал, напаѓачот бил во контакт со лице позитивно на коронавирус, се работи за негов другар кој во понеделникот пристигнал во Мадрид од Белград.

Србинот продолжува да е во центартот на вниманието поради погрешни причини. Последните информации велат дека Лука Јовиќ не смее да се појави на тренинг на Реал, напаѓачот бил во контакт со лице позитивно на коронавирус.

Се работи за негов другар, кој во понеделникот пристигнал во Мадрид од Белград.

Лука Јовиќ бил тестиран, тој е негативен, но протоколите налагаат да остане дома во самоизолација во знак на претпазливост.

Голгетерот, за кого минатото лето беа платени високи 60 милиони евра, ќе се врати на тренинг дури откако и вториот тест ќе му биде негативен.

Реал Мадрид е на чекор до титула во Ла Лига, па „кралевите“ не сакаат ништо да ризикуваат и мали се шансите Лука Јовиќ да се најде во составот за мечот со Алавес во петок.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе