Ќе му стане соиграч на Балотели

Јован Манев се сели во Турција, Македонецот потпиша за Адана Демирспор

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Јован Манев ќе има прилика да соработува со Винченцо Монтела и Марио Балотели, дефанзивецот потпиша за Адана Демирспор.

Јован Манев ја напушти Брегалница Штип и се сели во Турција, Македонецот потпиша за Адана Демирспор, клуб кој е предводен од Винченцо Монтела и во кој настапува Марио Балотели.

Шпекулациите велат дека Адана Демирспор за услугите на Јован Манев ќе плати околу 500.000 евра.

Се очекува во скоро време да пристигне и офцијална потврда за трансферот на талентираниот дефанзивец.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе